Prieks, ka esi šeit! Mani sauc Dace Krēsliņa, bet savus darbus parakstu kā Dotta. 
No darba kā juristei un zvērinātai advokātei esmu pievērsusies ilustrēšanai un radošumam. Esmu mamma diviem foršiem bērniem un vipetam, sieva atbalstošam vīram un cilvēks, kas tiecas dzīvot interesantu, radošu un piepildītu dzīvi. Esmu pavadījusi neskaitāmas stundas, pašmācības ceļā apgūstot zīmēšanu no brīnišķīgiem māksliniekiem no visas pasaules. Vairāku gadu garumā esmu cītīgi meklējusi veidu, kā varu radīt darbus pati savā autentiskajā rokrakstā un balsī, nekautrējoties dēvēt sevi par ilustratori. Mani darbi atspoguļo manas vērtības - mīlēt dzīvi, mīlēt dabu, cilvēkus un sevi. 
Māksliniece Dace Kreslina un viņas suns vipets
MANS CEĻŠ
01 | Bērnība
Bērnību atceros kā brīvības piepildītu laiku - pagalma spēles ar draugiem Puzē, piedzīvojumi dabā, kā arī liela radošā brīvība! Vecāki neļaunojās ne par manu tīņu plakātu izvēli pie sienām, ne arī ambīcijām pašai apzīmēt sienas, burciņas un pudeles, radot savus unikālos istabas dekorus. 
02 | Studijas
Kad pēc vidusskolas absolvēšanas apsvēru studiju iespējas, uz mirkli pazibēja doma arī par Latvijas Mākslas akadēmiju, taču tikpat aši tā tika aizgaiņāta. Nebiju studējusi mākslas vidusskolā, kā gan es varētu iestāties akadēmijā? Studijas uzsāku pavisam citā jomā - Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, un tās mani patiesi aizrāva un interesēja. Otru maģistra grādu ieguvu prestižajā Londonas Ekonomikas skolā - izbaudīju dzīvi Londonā un jaunās draudzības ar studentiem no visas plašās pasaules.
03 | Juridiskā pasaule
Jau bakalaura studiju otrajā kursā sāku strādāt starptautiskā konsultāciju birojā, bet pēcāk - advokātu birojos, kā arī finanšu iestādē. Specializējos darba tiesībās un komerctiesībās, un vairāk kā desmit gadu juridiskā darba pieredze šobrīd noder, veidojot profesionālas attiecības ar ilustrāciju klientiem. Lai gan juridiskais darbs man padevās un darīju to atbildīgi, mana sirds tajā nebija pilnībā klātesoša, tāpēc arvien grūtāk, darot šo darbu, bija atrast prieku, motivāciju un gandarījumu. Vairāk par manu juridisko pieredzi vari lasīt šajā intervijā žurnālā "Patiesā Dzīve".
04 | Ceļojumi
Trūkstošo prieku un gandarījumu līdzsvaroja tālāki un tuvāki ceļojumi. Manu pasaules redzējumu, krāsu uztveri un ilustrāciju rokrakstu ir ietekmējis arī pasaulē redzētais un piedzīvotais - krāšņie ASV dabas parku skati, Peru un Bolīvijas spilgtie audumu raksti, Mjanmas priekpilnie cilvēki, Indonēzijas zilās pludmales, Kanādas savvaļas elpa, Ķīnas atšķirīgā kultūra, Spānijas un Itālijas saulainā dzīves uztvere un citu brīnišķīgu ceļojumu iespaidi. 
05 | Dotta
Gaidot pirmo mazuli, arvien vairāk jutu sevī mostamies ilgas pēc radošuma un mākslas, kuru tik ilgi biju atstājusi novārtā. Tomēr tikai vēl pēc pāris gadiem, 2018.gadā, gatavojoties savām un vīra kāzām, pievērsos kaligrāfijai, akvarelim un sāku zīmēt kartītes, mācoties no interneta resursiem. Klātienē apguvu Adobe Illustrator kursus, kas bija pirmā programma, kura ļāva radīt arī digitālus darbus. Sapratu, ka radošums ir manā dzīvē uz palikšanu, un ļoti mērķtiecīgi pievērsos ikdienas zīmēšanas un radošuma praksei. Nosaukumu Dotta es nosapņoju - šāds vārds bija manai meitiņai sapnī. 
2019.gadā uzsāku projektu 365 dienas, kura ietvaros katru dienu gada garumā radīju vienu akvareļu darbu un to publicēju vietnē Instagram. Sāku pasniegt akvareļu nodarbības iesācējiem. 2020.gadā iegādājos iPad pro un tas kopā ar programmu Procreate šobrīd ir mana galvenais ilustrācijas rīks. Joprojām gleznoju un zīmēju arī ar tradicionālajiem medijiem - guašu, akvareli, krāsu zīmuļiem, kurus patīk kombinēt ar digitālo mākslu.
2022.gada maijā Jaunpils pils Izstāžu zālē bija aplūkojama mana pirmā personālizstāde “365 dienas”. Šā paša gada novembrī sadarbībā ar izdevniecību Zvaigzne ABC izdevu savu pirmo sarakstīto un ilustrēto bērnu grāmatu “Pasaka par Princesi un Mēnessdēlu”savukārt 2023.gada nogalē - otru grāmatu "Pasaka par Jūras dziesmu"
2023.gada februārī Ventspils Pārventas bibliotēkā bija aplūkojama mana otrā personālizstāde “Dzīves prieks", kura šobrīd apceļo Latviju un ir aplūkojama dažādās vietās - seko līdzi! ​​​​​​​
Gleznošana ar guaša krāsām
Raksti, ja vēlies parunāties, pajautāt kaut ko par ilustrāciju, radošumu, karjeras maiņu, sadarboties vai vienkārši draudzēties! Gaidīšu Tavu ziņu!
Sūtīt
Paldies par Tavu ziņu!
Back to Top